REKLAMA

Ekspedientka zamknęła w sklepie sprawcę usiłowania rozboju

JAROSŁAW/PODKARPACIE. Za usiłowanie rozboju odpowie 44-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. Policjanci z Jarosławia zatrzymali go po tym, jak zamaskowany z nożem w ręce, groził ekspedientce sklepu, żądając od niej wydania pieniędzy.

Kobieta uciekła i zamknęła mężczyznę wewnątrz sklepu, uniemożliwiając mu ucieczkę. Sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

– W niedzielę przed godz. 20, dyżurny jarosławskiej komendy został powiadomiony, że ekspedientka jednego ze sklepów na terenie Jarosławia, zamknęła w środku mężczyznę, który chwilę wcześniej, trzymając w ręce nóż, zażądał od niej pieniędzy. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce, pokrzywdzona czekała przed drzwiami sklepu. Sprawca usiłowania rozboju znajdował się w środku – informuje Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu.

Drzwi sklepu otworzyli mundurowi. Mieszkaniec powiatu przeworskiego został zatrzymany.

sklep

– Funkcjonariusze zabezpieczyli nóż, którym się posługiwał. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania rozboju, popełnionego w warunkach multirecydywydodaje KPP w Jarosławiu.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 20 lat pozbawienia wolności. Ponieważ działał w warunkach multirecydywy wymiar kary może ulec zwiększeniu. Decyzją sądu 44-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Słowa uznania należą się ekspedientce, której dzielna postawa pozwoliła zatrzymać sprawcę. W takich sytuacjach należy pamiętać, aby w pierwszej kolejności zawsze kierować się własnym bezpieczeństwem.

Źródło: KPP w Jarosławiu

24-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)