REKLAMA

Hotel przy POSiR w Przemyślu wyremontowany

PRZEMYŚL. W środę, 26 kwietnia oficjalnie oddano do użytku pierwsze pokoje hotelowe w odremontowanej części hotelowej budynku Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Mickiewicza.

W budynku trwają jeszcze co prawda prace wykończeniowe, jednak jak tylko złożone zostaną łóżka, które niedawno dotarły do obiektu, pokoje zaczną zapełniać się pierwszymi uchodźcami z Ukrainy. Obiekt w przeciwieństwie do nieistniejącego już Centrum Pomocy Humanitarnej w Przemyślu w dawnym sklepie TESCO czy działającym obiekcie przy ulicy Bilana, będzie służył uchodźcom z Ukrainy, którzy planują na dłużej zorganizować swoje życie w Przemyślu.

Inwestycja warta ponad 10 mln zł została sfinansowana przez zewnętrznych fundatorów. Remont niszczejącego od kilkunastu lat budynku w znaczącej części sfinansowała fundacja CORE i organizacje z nią współpracujące jak chociażby UNHCR i IOM. To jednak nie jedyni inwestorzy, który pracowali na tym obiekcie. Ogromny wkład w prace remontowe miało również miasto partnerskiePaderborn, którego władze zdecydowały się przeznaczyć fundusze między innymi na remont dachu hotelu.

Obiekt będzie pełnił swoją role do końca 2024 roku, a po tym czasie zostanie wykorzystany do swoich celów pierwotnych czyli jako obiekt dla sportowców i miejsce ogólnodostępne. Będzie w nim około 140 miejsc noclegowych.

Projekt powstał we współpracy z inżynierami z firmy SsangYong z Korei.

UM Przemyśl


27-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)