REKLAMA

Jesteś męski! Daj się zbadać! Podsumowano „Movember” (VIDEO, FOTO)

Jesteś męski! Daj się zbadać! Podsumowano „Movember” (VIDEO, FOTO)

KROSNO / PODKARPACIE. W Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie podsumowano akcję „Movember”, akcję wczesnego wygrywania raka jądra i raka prostaty. Jest to akcja skierowana przed wszystkim do mężczyzn, ale i kobiet. To właśnie panie często bardziej martwią się o swoich mężów, niż oni sami.

Jak wskazuje doktor Dariusz Sobieraj następuje pewnego rodzaju pokoleniowa zamiana. Mężczyźni sami zaczynają dbać o swoje zdrowie

Inicjatorem przeprowadzenia konferencji popularno-naukowej była Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie, która ściśle współpracuje z Wojewódzkim Szpitalem Podkarpackim w Krośnie.

Głównym organizatorem konferencji był Oddział Urologii i Urologii Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie. Prelekcje dotyczącą epidemiologii, diagnostyki i leczenia raka jądra wygłosił lek. med. Kacper Krawczak. Z kolei lek. med. Michał Szczęch mówił o raku prostaty. Dr n. med. Dariusz Sobieraj, opowiedział o strategii wczesnego wykrywania raka prostaty oraz o wykorzystaniu robotów w medycynie. W przerwach można było wziąć udział w nauce samobadania jąder z wykorzystaniem symulatorów medycznych oraz skorzystać z konsultacji urologicznych.

fot. Jacek Wnuk, PANS Krosno
video: Rzeszów24.pl

07-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)