REKLAMA

Już jutro Ogólnopolski Protest Rolników. Będą utrudnienia w ruchu

POLSKA/PODKARPACIE. W 160 miejscowościach w całej Polsce, w tym na Podkarpaciu prowadzone będą protesty rolników. Rolnicy na ulice wyjadą traktorami.

Na Podkarpaciu protesty zaplanowano w Medyce i Jarosławiu. Mają rozpocząć się około południa i potrwać do godziny czternastej. Główne postulaty rolników to:

Stop dla niekontrolowanego importu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy i innych krajów pozaunijnych niestosujących norm UE! Europejskich rolników obowiązują koszty i regulacje, którym nie podlegają producenci rolni z Ukrainy oraz innych krajów spoza Wspólnoty. Dopuszczenie na rynek europejski towarów rolno-spożywczych z krajów pozaunijnych, bez żadnych regulacji, jest skrajną nieodpowiedzialnością Komisji Europejskiej i zagraża naszemu istnieniu. Zagraża bezpieczeństwu żywnościowemu Europejczyków! Żądamy przygotowania strategii akcesyjnej Ukrainy do Unii Europejskiej w obszarze rolnictwa z podziałem na sektory!

osz protest

Żądamy ustanowienia ceł i kontyngentów taryfowych w wymianie handlowej towarów rolno-spożywczych pomiędzy Unią Europejską, a innymi krajami! Towary sprowadzane na teren UE powinny spełniać normy UE. Powinny przechodzić badania na pozostałości substancji aktywnych. To, co jesteśmy w stanie wyprodukować w UE podlega ochronie! Żądamy nowej strategii dla rozwoju rolnictwa UE oraz zmiany zasad skupu interwencyjnego w UE i urealnienia poziomu cen, których osiągnięcie umożliwia uruchomienie tego mechanizmu!

protest

Protest będzie miał charakter przejazdowy. Rolnicy w większości przypadków nie będą prowadzili blokad dróg. Tak ma być również w Medyce i Jarosławiu.

Źródło: Protest Rolników/ AZS/WZ
Fot. Oszukana Wieś

 

 

23-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)