REKLAMA

MEDYKA: Rolnicy wysypują kukurydzę z wagonów! Interweniuje policja

MEDYKA: Rolnicy wysypują kukurydzę z wagonów! Interweniuje policja

MEDYKA / PODKARPACIE. W kilku podkarpackich miejscowościach odbywają się obecnie strajki rolników. Najwięcej emocji jest w Medyce, gdzie rolnicy blokują możliwość wjazdu pociągu z Ukrainy pełnego kukurydzy.

Dzisiaj (20 lutego) w kilku miejscowościach na Podkarpaciu odbywają się protesty rolników. Rolnicy nie tylko domagają się likwidacji Zielonego Ładu, ale także sprzeciwiają się polityce importu zbóż z Ukrainy.

Sytuacja na przejściu granicznym w Medyce jest napięta. Interwencję wobec protestujących podjęła Policja.

Główne postulaty Ogólnopolskiego Protestu Rolników to:

ZAKAZ IMPORTU NA RYNEK POLSKI I UE TOWARÓW W TYM ZBÓŻ Z UKRAINY I WPROWADZENIE CEŁ NA TE PRODUKTY, ponieważ są one złej jakości pod względem spożywczym, ponadto w większości stanowią zysk dla globalnych koncernów a nie rolników Ukrainy, gdzie stosowane są niezdrowe środki chemiczne zakazane w Polsce.

ODEJŚCIE OD UNIJNEGO ZIELONEGO ŁADU I STWORZENIE NOWEJ WSPÓLNEJ POLITYKI ROLNEJ bez unijnych ograniczeń prawnych i utrudnień, odstąpienie od zakazu stosowania nawozów azotowych między listopadem a końcem lutego, ograniczenie dotacji dla fikcyjnych rolników nie prowadzących produkcji rolnej.

OGRANICZENIE BIUROKRACJI W ROLNICTWIE poprzez ułatwienie załatwiania wszelkiego rodzaju formalności związanych z prowadzeniem produkcji rolnej

WSPARCIE PROWADZENIA INWESTYCJI ROLNICZYCH NA OBSZARACH WIEJSKICH.

Wieś jest przede wszystkim miejscem pracy rolnika, w której chcemy produkować zdrową polską żywność bez skarg mieszkańców na budowle gospodarskie oraz prace polowe. Sprzeciw dyskryminacji wsi oraz poszanowanie znaczenia wsi i ich odrębności przez społeczności miejskie.

Zapraszamy serdecznie do wsparcia w ramach promowania patriotyzmu konsumenckiego, niezależności żywieniowej kraju, walki o Polskie Wsie, narodową gospodarkę i naszą ojczyznę.

– STOP NISZCZENIU POLSKIEJ WSI,
– OD MYSZY DO CESARZA, KAŻDY ŻYJE Z GOSPODARZA,
– NIE DLA IMPORTU ZBÓŻ Z UKRAINY,
– UNIJNY ZIELONY ŁAD WPROWADZA.

Red.
źróło: facebook.com/Wiesław Sowiński

 

20-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)