REKLAMA

Nietrzeźwi kierowcy sprawcami zdarzeń drogowych

PRZEWORSK/PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy byli sprawcami zdarzeń drogowych. 28-latek, wjechał do rowu, natomiast 31-latek, zderzył się z innym pojazdem. Obaj mieli po 2 promile alkoholu w swoich organizmach.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj po godzinie piatej w miejscowości Gać. Kierujący samochodem osobowym marki Mitsubischi, 28-letni mieszkaniec gminy Kańczuga, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku, czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że ma on w organizmie 2 promile alkoholu.

458-281189_1

– Kolejne zdarzenie z udziałem nietrzeźwego kierującego miało miejsce przed godz. 14, na ul. Słowackiego w Przeworsku. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku, czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruch i uderzył w prawidło poruszający się pojazd marki BMW. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego audi. Okazało się, że ma on 2 promile alkoholu w swoim organizmie – informuje Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku.

Zatrzymani kierowcy odpowiedzą za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Grozi im kara pozbawienia wolności do trzech lat, a także utrata uprawnień do kierowania oraz wysoka grzywna.

Źródło: KPP w Przeworsku

16-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)