REKLAMA

Przestępczość samochodowa na celowniku służb (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Zatrzymane BMW i Mercedes za sumę pół miliona złotych to efekt współpracy Straży Granicznej z Podkarpacia z funkcjonariuszami Policji.

5 lutego we Wrocławiu funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno-Śledczego Bieszczadzkiego OSG oraz Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji uzyskali informację, że luksusowe BMW X5 zostało przywłaszczone z wypożyczalni samochodów znajdującej się na terytorium Francji. Po dokonaniu niezbędnych sprawdzeń pojazd o szacunkowej wartości 320 tys. złotych został zabezpieczony, a dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci.

Tego samego dnia w Hureczku, nieopodal Przemyśla, strażnicy graniczni z Placówki PSG w Medyce, Wydziału Operacyjno-Śledczego BiOSG wraz z policjantami Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie przeprowadzili wspólne działania. Na jednej z prywatnych posesji ujawniono samochód marki Mercedes GLC 300D 4matic na włoskich numerach rejestracyjnych. Jak się okazało, auto zostało utracone niespełna tydzień wcześniej i było w zainteresowaniu włoskich służb. Pojazd nie posiadał dokumentów rejestracyjnych oraz był już w częściowym demontażu. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, na miejscu zdarzenia zatrzymano dwóch obywateli RP w wieku 35-lat. Wartość zatrzymanego auta oszacowano na 250 tys. złotych. Dalsze czynności procesowe prowadzą funkcjonariusze policji.

Od początku 2024 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG samodzielnie lub we współpracy z innymi służbami odzyskali już 19 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość przekracza 2,5 mln złotych.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

07-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)