RZESZÓW. Zaginiony Mariusz Michalik wciąż poszukiwany! Apel rzeszowskiej policji!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Nadal trwają poszukiwania zaginionego Mariusza Michalika. Funkcjonariusze kolejny raz sprawdzali okolice Wisłoka, w pobliżu jego ostatniego miejsca zamieszkania. W poszukiwaniach policjantów wspierali strażacy, Grupa Specjalna Płetwonurków RP, przewodnicy z psami wyszkolonymi do odnajdywania zwłok ludzkich. Policjanci proszą o kontakt osoby, które wieczorem i w nocy z 5 na 6 stycznia, znajdowały się w rejonie ulicy Grabskiego oraz parkingu przy Żwirowni. Każda informacja może mieć znaczenie dla przebiegu poszukiwań.

303-221119

Foto: KMP Rzeszów

25-letni Mariusz Michalik zaginął 5 stycznia 2021 roku. Jak ustalili policjanci, tego dnia wieczorem wyszedł z mieszkania przy ulicy Grabskiego. Od tamtej pory nikt go nie widział, od tego czasu zaginiony z nikim nie nawiązał kontaktu. Jego zaginięcie zgłosiła rodzina w Komendzie Powiatowej Policji w Staszowie, w miejscu zamieszkania. Ponieważ jednak do zaginięcia doszło w Rzeszowie, poszukiwania przejęli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

W trakcie poszukiwań, policjanci wspólnie ze strażakami sprawdzili akweny w rejonie zalewu na Wisłoku, kąpielisko Żwirownia oraz mniejsze zbiorniki. W poszukiwaniach uczestniczyli strażacy, którzy przeszukiwali zbiorniki z wykorzystaniem sonaru oraz z udziałem płetwonurków. Poszukiwania, dwukrotnie – w lutym i w marcu, prowadziła przy użyciu specjalistycznego sprzętu Grupa Specjalna Płetwonurków RP.

 

W tym tygodniu, we wtorek i w środę, akweny oraz tereny przybrzeżne w tym rejonie sprawdzali przewodnicy z psami wyszkolonymi do odnajdywania zwłok ludzkich na lądzie oraz w wodzie z Komisariatu Wodnego Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusze sprawdzają miejsca, gdzie ewentualnie mógł trafić 25-latek, tj. szpitale, noclegownie, izbę wytrzeźwień. Kontrolują dworce i przystanki autobusowe. Wielokrotnie przeszukano teren w pobliżu ulice Grabskiego i Kwiatkowskiego. 

Policjanci z wydziału kryminalnego sprawdzali kilkadziesiąt sygnałów od osób, które, jak przypuszczały, widziały zaginionego. Z każdą taką osobą rozmawiali oraz sprawdzali zapisy monitoringu z miejsca i okolic, gdzie 25-latek miał być widziany. Niestety, do tej pory żaden z sygnałów nie potwierdził się.

 

Bez nazwy-2_4

Foto: zaginiony Mariusz Michalik / materiały prywatne rodziny

Prowadzący poszukiwania funkcjonariusze, ponownie apelują do osób, które wieczorem lub w nocy z 5 na 6 stycznia przebywały, przechodziły lub przejeżdżały w rejonie ul. Grabskiego, Kwiatkowskiego, kąpieliska Żwirownia lub zalewu na Wisłoku – o kontakt. Być może któraś z tych osób zauważyła coś, co może mieć znaczenia dla dalszych poszukiwań. Może coś istotnego zarejestrowała kamera przejeżdżającego lub parkującego w tym rejonie samochodu.

Wszelkie informacje mogące pomóc w odnalezieniu Mariusza Michalika można przekazywać, dzwoniąc dzwoniąc bezpośrednio do rodziny, tel. 600 956 749 lub powiadamiając policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 13, osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 47 821 3224 lub dyżurnemu komendy tel. 47 821 3310 albo pod numer alarmowy 112. 

 

Źródło: KMP Rzeszów

Zdjęcia: KMP Rzeszów


19-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)