REKLAMA

Talentowskaz w przemyskich jednostkach oświatowych

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. Talentowskaz, inicjatywa Fundacji Dzieci-Dzieciom, to więcej niż program – to misja odkrywania i rozwijania ludzkiego potencjału. 22 lutego br. prawie 1 500 uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego oraz Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszkowskiego wzięło udział w spotkaniu i warsztatach.

Podczas naszej podróży z Talentowskazem, dotarliśmy już do ponad 10.000 młodych osób, organizując otwarte spotkania i warsztaty, które przeszły przez 12 kluczowych etapów rozwijania umiejętności niezbędnych do zrozumienia i pielęgnacji własnego talentu. Takie podejście, wsparte obserwacjami i badaniami, udowadnia, że rozwój talentu wymaga więcej niż tylko ciężkiej pracy i determinacji; wymaga zestawu umiejętności, które razem tworzą podstawę dla każdego, kto dąży do bycia lepszym uczniem, rodzicem, pracownikiem czy przedsiębiorcą.

Narzędzia i metody wypracowane przez Fundację Dzieci-Dzieciom są odpowiedzią na pytanie, jak odkryć i maksymalnie wykorzystać swój talent. W Przemyślu, gdzie wolontariat i pomoc innym stanowią fundament społeczności, co pokazały wydarzenia po wybuchu wojny za wschodnią granicą, Talentowskaz ukazuje drogę, jaką młodzi ludzie mogą podążać, by rozwijać się nie tylko dla siebie, ale także dla dobra wspólnego.

Patrząc na naszą dwunastoletnią działalność, przypominamy sobie, jak dzisiejsza młodzież, będąca wówczas dziećmi, uczyła się poprzez zabawę i teatr w ramach Ogólnopolskiej Akcji Dzieci-Dzieciom i jej finału tj. Bajkowego Festiwalu Teatralnego Dzieci-Dzieciom w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. To pokazuje, że edukacja i rozwój mogą przybierać różne formy, ale cel pozostaje wspólny – odkrywanie i rozwijanie talentu.

Dziś, w Przemyślu, jutro … Talentowskaz kontynuuje swoją misję, służąc wsparciem i inspiracją dla młodych ludzi, którzy stanowią przyszłość naszego społeczeństwa. Przez warsztaty, spotkania i działania edukacyjne, przekazujemy narzędzia i wiedzę, które pomagają młodym ludziom kroczyć ścieżką rozwoju osobistego i zawodowego.

W świetle tych doświadczeń i osiągnięć, Talentowskaz w Przemyślu nie jest tylko wydarzeniem, to manifestacja wiary w potencjał każdego człowieka. To przesłanie, że każdy z nas ma w sobie iskrę, która może rozświetlić drogę do lepszego jutra – dla siebie i dla innych.

Tekst i zdjęcia: Fundacja Dzieci-Dzieciom

 


26-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)